رضا نیک نفس
انتخاب بهترین رنگ لباس

انتخاب بهترین رنگ لباس

انتخاب بهترین رنگ لباس

چگونه رنگ لباس ست کنیم؟ چگونه بهترین رنگ لباس را انتخاب کنیم؟ چگونه رنگ لباس مناسب پوست خود انتخاب کنیم؟ اکثر مردم رنگ موردعلاقه ای برای خود دارند. اما ممکن است آن رنگ موردعلاقه بهترین رنگ برای پوشش آن ها نباشد. برای هر فرد دو دسته رنگ وجود دارد. دسته ی اول رنگ هایی هستند که برای آن فرد زبیا هستند و اصطلاحا به آن فرد می آیند و دسته ی دیگر رنگ هایی هستند که به آن فرد نمی آیند. هماهنگی رنگ های یک لباس می تواند تاثیر قابل توجهی در آنچه که فرد به نظر می آید داشته باشد. حال در اینجا و در این قسمت ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه براساس مشخصات ظاهری خودتان بهترین رنگ را برای پوشش انتخاب کنید تا اعتماد به نفس بالایی در اجتماع داشته باشید [نحوه افزایش اعتماد به نفس]. با ما همراه باشید.

بخش اول: مشخصات رنگ پوستتان را بیابید

انتخاب بهترین لباس

 • رنگ بندی پوستتان را تعیین کنید. شما می خواهید رنگی را برای لباس خود انتخاب کنید که با رنگ پوستتان مطابقت داشته باشد. در حالی که که تُن های مختلفی برای پوست وجود دارند اما رنگ بندی پوست دو نوع است: گرم و سرد.

برای انتخاب بهترین رنگ لباس پوست های گرم شامل پوست هایی با رنگ های زرد، نارنجی می باشد و پوست های سرد به پوست هایی به رنگ های آبی، صورتی و یا رنگ پریده گفته می شود. برای یافتن نوع رنگ بندی پوستتان دو راه وجود دارد:

 • آزمون رگ: به رگ های مچ یا کف دست خود نگاه کنید. افراد در گروه پوست گرم رگ های سبزرنگ دارند و افراد پوست سرد رگ هایی بار رنگ آبی و یا بنفش دارند.
 • آزمون جواهر: زیر نور طبیعی یک دست بند نقره به مچ دستتان بسته و به مچ دیگر یک دست بند طلا ببندید. حال به هر دو دستتان نگاه کنید اگر دستبند طلا به شما می آید شما گرم پوست هستید و اگر دستبند نقره زیباتر به نظر می آید شما سرد پوست هستید.

انتخاب بهترین رنگ

 • دسته بندی رنگ های سرد و گرم را یاد بگیرید. به طور خلاصه رنگ هایی که در آن های رنگ زرد دیده می شود رنگ های گرم و رنگ هایی که ترکیبی از رنگ آبی هستند رنگ های سرد هستند. تشخیص سرد و گرم بودن رنگ کمی طول می کشد اما لیست کلی رنگ های سرد و گرم اینها هستند:
 • گرم: رنگهای قرمز، نارنجی، زرد، ترکیب سبز و زرد.
 • سرد: سبز، آبی، بنفش

بهترین لباس

 • تُن پوستتان را در ذهن داشته باشید. علاوه بر رنگ پوست، تن اصلی پوست شما در تعیین اینکه کدام گروه از رنگ ها برای شما مناسبند نقش بسزایی دارد. یک قانون ساده وجود دارد که براساس آن رنگ هایی که در روشنایی پوست شما کنتراست ایجاد می کنند رنگ های جذابتری برای شما هستند. اگر پوست شما تیره باشد رنگ های اشباع شده ی نارنجی و زرد بهترین رنگ ها برای شما هستند.

 انتخاب بهترین رنگ

 • از روسری و شال هایی که رنگ آن ها نزدیک به رنگ چشمتان است استفاده کنید. اگر می خواهید چشمانتان درشت تر دیده شوند از اینکه رنگ روسری و یا شال شما به رنگ چشمتان نزدیک باشد مطمئن شوید. شما باید رنگی را انتخاب کنید که یا به رنگ چشمتان نزدیک باشد و یا با آن در تضاد باشد. به عنوان مثال رنگ قرمز برای چشمان قهوه ای گزینه ی مناسبی است.

بخش دوم: از پوشیدنی های خنثی استفاده کنید

انتخاب لباس مناسب

 • از رنگ های خنثی برای شش نوع پوشیدنی استفاده کنید. در این زمینه رنگ های خنثی عبارت اند از خاکستری روشن و تیره، قهوه ای روشن و تیره، سرمه ای و مشکی. رنگ های خاکستری و قهوه ای که در رنگ بندی گرم و سرد قابل استفاده است پس به اختیار هرکدام که به رنگ بندی پوستتان می خورد انتخاب کنید.

 بهترین لباس متناسب با پوست

 • هر پوشیدنی را کنار صورت خود گرفته و به آن نگاه کنید. این عمل را جلوی آینه انجام دهید و هرکدام که فکر می کنید برای شما مناسب تر است را استفاده کنید. انتخاب رنگ درست باعث می شود که چشمان شما درخشان تر دیده شوند و پوست شما با رنگی سالم تر مشاهده شود. دقت داشته باشید که استفاده از پوشیدنی های خنثی باعث می شود که پوست شما سرخ تر و زردتر دیده شود اجتناب کنید. اگر در انتخاب به مشکلی برخورد کردید از دوستتان بخواهید که به شما کمک کند.

انتخاب لباس مناسب پوست

 • از یک یا دو پوشیدنی خنثی استفاده کنید. رنگ عمده ی لباس های شما مانند شلوار، کت، کفش و… از رنگ های خنثی می باشد.

بخش سوم: مدیریت کمد لباس

 انتخاب بهترین رنگ لباس

 • از لباس های رنگی مطابق با رنگ بندی پوستتان استفاده کنید.رنگ بندی لباس هابرای انتخاب بهترین رنگ لباس چند لباس را از رنگ هایی که متناسب با رنگ بندی پوست شماست انتخاب کنید این رنگ اصلی لباس شماست. حال با انجام دادن آزمون آینه از مناسب بودن این رنگ اطمینان حاصل کنید. حالا شما انتخاب های زیادی برای استفاده از پوشیدنی های دیگر دارید یک لباس خوب معمولا از یک رنگ اصلی و یک رنگ خنثی تشکیل شده است استفاده ی رنگ های بیشتر از این باعث شلوغ شدن لباس می شود.
 • از چند پوشیدنی کوچک با رنگی مخالف رنگ اصلی لباس استفاده کنید. با انجام این کار شما در واقع رنگ اصلی لباستان را زنده کردید. یک کراوات یا جیب مربع نارنجی در کنار یک کت و شلوار سرمه ای انتخاب خوبی به نظر می رسد به همین ترتیب یک کمربند آبی برای لباسی با رنگ صورتی یک انتخاب غیرعادی اما شیک می باشد.

ست کردن لباس

 • از یک نوع فلز یا جواهر برای رنگ مخالف استفاده کنید. این پوشیدنی ها حتی اگر بخش کوچکی از لباس شما را تشکیل دهند اما درخشش آن ها نگاه ها را جذب خود می کند. استفاده از دو نوع فلز متفاوت باعث شلوغ شدن پوشش می شود. نقره و پلاتین برای پوست های با رنگ بندی سرد و طلا و برنز برای پوست های گرم مناسب هستند.

ست کردن لباس ها

 • ترکیب رنگ لباس ها را تمرین کنید. انجام این کار با لباس های کمدتان می تواند یک کار سرگرم کننده و جذاب باشد. با امتحان کردن رنگ های مختلف لباسی که دارید به ترکیب رنگ های جذاب و خوبی می رسید و می توانید برای پوشیدن لباس در مکان های مختلف روبروی آینه ترکیب لباس های مختلفی را از پیش برنامه ریزی کنید و لباسی که به نظر شما مناسب آن موقعیت هست بپوشید.

سایز مناسب لباس

 • توجه کنید که با رنگ لباستان چه چیزی را می خواهید انتقال دهید. رنگ های مختلف پیام های متفاوتی دارند، رنگ های ملایم گرم شما را فردی معاشرتی و مهربان نشان داده و رنگ قرمز روشن شما را فردی عصبانی و رنگ تیره و یک دست شما را قدرتمند نشان می دهد و رنگ هایی مانند بنفش شما را خلاق تر نشان می دهد.

منبع: wikihow

برای مطالعه ی مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.