رضا نیک نفس
جلوگیری از خاموش شدن USB متصل به کامپیوتر

جلوگیری از خاموش شدن USB متصل به کامپیوتر

جلوگیری از خاموش شدن USB متصل به کامپیوتر

نحوه جلوگیری از خاموش شدن USB متصل به کامپیوتر ؛ ویندوز به صورت خودکار پورت USB که استفاده نمی شود را غیرفعال می کند تا در مصرف برق صرفه جویی کند این قابلیت به خصوص در لپ تاپ ها برای حفظ شارژ باتری بسیار مفید می باشد اما گاهی اوقات شما از پورت USB برای مصارفی مانند شارژ کردن وسایل جانبی و دیوایس ها استفاده می کنید و اغلب به دلیل اینکه از طریق آن پورت تبادل اطلاعات انجام نمی شود، ویندوز این پورت USB را بلااستفاده قلمداد کرده و آن را خاموش می کند و آن زمان شما قادر به استفاده از آن پورت برای شارژ کردن دستگاه خود نیستید.

ما در اینجا یعنی و در این قسمت با آموزش ترفندی به شما یاد خواهیم داد که چگونه از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید پس با ما همراه باشید.

1) ابتدا وارد Control Panel شوید.

قطع برق USB

2) از بین لیست موجود Power Options را برگزینید

شارژ از طریق USB

3) در پنجره ی باز شده گزینه ی Change Plan Settings را انتخاب کنید

شارژر USB

4) حال بر روی Change advanced power settings کلیک کنید

شارژ از طریق لپ تاپ

5) در پنجره ی جدیدی که باز می شود در لیست به دنبال USB settings بگردید و در زیرمجموعه ی آن USB selective suspend setting را غیرفعال کنید

شارژ از طریق کامپیوتر

6) حال بر روی دکمه ی OK کلیک کنید

با غیر فعال کردن این قابلیت همه ی پورت های USB رایانه ی شما در هر شرایطی جلوگیری از خاموش شدن USB متصل به کامپیوتر فعال خواهند بود.

نکته

این تصاویر مربوط به ویندوز ۱۰ بوده و فرایند آن در ویندوزهای ۷ و ۸ کاملا مشابه بوده و شما با این آموزش می توانید به راحتی این عمل را در دیگر نسخه های ویندوز انجام دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل، آن را در بخض نظرات با ما در میان بگذارید.
درصورتی که به مقالات ترفندی علاقه مند هستید توصیه می کنیم مقالات زیر را هم مطالعه نمایید:
[استفاده از کیبورد به عنوان ماوس رایانه]
منبع: How-To Geek
برای مطالعه ی مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.