رضا نیک نفس
غیرفعال کردن تیک خوانده شدن پیام در واتس اپ

غیرفعال کردن تیک خوانده شدن پیام در واتس اپ

غیرفعال کردن تیک خوانده شدن پیام در واتس اپ

غیرفعال کردن تیک خوانده شدن پیام در واتس اپ پیام رسان واتس اپ یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در جهان است. این پیام رسان که متعلق به شرکت فیس بوک می باشد به خاطر برخورداری از سیستم رمزنگاری پیشرفته از امنیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل بسیاری از کاربران این پیام رسان را به دیگر اپلیکیشن ها ترجیح می دهند.

پیام رسان واتس اپ به طور پیش فرض در هر پیام سه مشخصه به همراه آن برای کاربر ارسال می کند که مشخصه ی اول مربوط به ارسال شدن پیام که با یک تیک کم رنگ نشان داده می شود و دریافت پیام توسط فرد گیرنده که با دو تیک کم رنگ نمایش داده می شود و مشخصه ی آخر خوانده شدن پیام توسط گیرنده است که با دو تیک آبی رنگ نمایش داده می شود.

اما شاید شما از آن دسته افرادی باشید که به دلایلی بخواهید فرد ارسال کننده ی پیام از خوانده شدن آن پیام توسط شما باخبر نشود به عبارت دیگر این مشخصه ی سوم برای فرد ارسال کننده ی غیر فعال شود. پیام رسان واتس اپ برای حفظ حریم خصوصی قابلیتی برای انجام این کار قرار داده است که ما در این جا و در این قسمت آن را به شما نحوه غیر فعال کردن تیک خوانده شدن پیام در واتس اپ را آموزش می دهیم.

برای انجام این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1) اپلیکیشن واتس اپ را باز کرده و به بخش Settings بروید.

غیرفعال کردن تیک خوانده شدن پیام

2) در بخش تنظیمات وارد قسمت Account شوید.

تیک خوانده شدن پیام در واتس اپ

3) حال از بین گزینه های موجود Privacy را برگزینید.

حالت روح در واتس اپ

4) همانند تصاویر گزینه ی Read Receipts را از حالت فعال به غیر فعال تغییر دهید.

حالت ناشناس در واتس اپ

به همین راحتی شما این ویژگی واتس اپ را غیرفعال کردید و دیگران از خوانده شدن پیام توسط شما باخبر نخواهند شد.

نکته

این مراحل همانطور که از تصاویر پیداست در سیستم عامل IOS انجام شده است اما در سیستم عامل Android این رویه تفاوت چندانی ندارد و شما می توانید به راحتی این عمل را در این سیستم عامل هم به همین شکل انجام دهید.
منبع: How-To-Geek

مقالات مرتبط:

برای مطالعه ی مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.