رضا نیک نفس
ترجمه ی نوشته ها با دوربین گوشی هوشمند

ترجمه ی نوشته ها با دوربین گوشی هوشمند

ترجمه ی نوشته ها با دوربین گوشی هوشمند

ترجمه ی نوشته ها با دوربین گوشی هوشمند اگر شما در یک کشور خارجی باشید و  زبان آن را ندانید. مطمئنا نمی توانید هیچ نوشته و متنی از جمله تابلوها، بنرها و… را بخوانید. ما در اینجا و در این قسمت ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده از قابلیت هوشمند اپلیکیشن “Google Translate” هر نوشته ای با هر زبانی را تنها با استفاده از دوربین گوشی هوشمندتان ترجمه کنید و بخوانید. پس با ما همراه باشد.در سال ۲۰۱۰ گوگل قابلیتی معرفی کرد که توسط آن می توانستیم متن دلخواه خود را به هر زبانی ترجمه کنیم و اسم آن را Google translate”” گذاشت اما پس از آن به این موتور مترجم گوگل قابلیتی اضافه شد که با آن می توان به جای تایپ کردن متن موردنظر، فقط و فقط با استفاده از دوربین گوشی هوشمند و اسکن آن متن، آن را به هر زبانی ترجمه کرد. نام این قابلیت “Instant” گذاشته شد.

این قابلیت همانطور که از اسمش برمی آید به کاربران کمک می کرد که متن یا کلمه ی موردنظرشان را سریعتر ترجمه کنند و دیگر نیازی به تایپ آن ها نبود. این تایپ کردن زمانی مشکل بود که زبان مورد نظر زبانی باشد که شما آن را بلد نباشید آنوقت است که این قابلیت جدید گوگل کار را برای شما بسیار ساده تر خواهد کرد.

روش کار:

برای ترجمه نوشته ها با دوربین گوشی هوشمند باید بدانید استفاده از این قابلیت بسیار ساده است کافیست که اپلیکیشن “Google Translate” را برروی گوشی هوشمندتان نصب کرده و آن را اجرا کنید.

ترجمه ی نوشته ها دوربین گوشی

نکته

درصورت برخورد با اخطار پر بودن حافظه می توانید با مطالعه مقاله [خالی کردن حافظه گوشی های اندرویدی] حافظه گوشی خودتان را خالی کنید.

پس از اجرای این برنامه مطابق تصویر با یک محیط کاربری بسیار ساده مواجه می شوید که در قسمت بالایی شما به راحتی زبان متن و زبانی که می خواهید به آن زبان ترجمه شود را انتخاب می کنید سپس در قسمت میانی صفحه و در سمت راست آیکون دوربین را انتخاب کنید پس از آن دوربین گوشی شما باز شده و شما باید از آن کلمه و یا متن در شرایط نوری مناسب عکس بگیرید پس از آن نرم افزار شروع به اسکن عکس کرده و آن متن را استخراج می کند و سپس آن متن را به زبانی که انتخاب کرده بودید ترجمه می کند.

دیکشنری گوشی هوشمند

البته برای انجام فرایند ترجمه ی نوشته ها با دوربین گوشی هوشمند این نرم افزار به اینترنت نیاز دارد اما شما می توانید با دانلود بسته ی زبان موردنظرتان این فرایند را به صورت آفلاین هم انجام دهید.

منبع: How-To-Geek

برای اسکن مدارک و ذخیره ی آن ها مقاله [اسکن عکس یا اسناد با موبایل] را مطالعه نمایید.

مقالات مرتبط با قابلیت های فوق العاده ی گوشی های هوشمند:

[ضبط حرفه ای فیلم با گوشی هوشمند]

[ضبط صدای حرفه ای با گوشی هوشمند]

[بیت کوین چیست؟]

برای مطالعه ی مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.